Poslední domácí zápas sezóny 2023/2024!

09.06.2024

Po dlouhých třech týdnech, kdy jsme hráli na hřištích soupeře, jsme konečně zavítali domů a přivítali tým SK Klášter n/J. Byl to zároveň i poslední domácí zápas III. třídy v ročníku 2023/2024.

Do utkání jsme vstoupili přímo raketově, na světelné tabuli se ani nestihla rozběhnout časomíra a už jsme šli po hezké přímočaré akci do vedení 1:0. Začátek utkání provázela zbytečná nervozita a můžeme děkovat hlavnímu rozhodčímu, že nám nevyloučil našeho hráče, jelikož zbytečně vyhrocená situace tomu přímo vybízela. I tak nás tento moment rozhodil a místo toho, abychom diktovali ráz utkání, jsme soupeři odevzdávali balóny. Ten toho využil a dokázal srovnat. Celý první poločas se nám nepodařilo podržet míč a hru zklidnit, i tak jsme ale vstřelili do poločasu tři branky, soupeř pouze korigoval z pokutového kopu. Poločas skončil dvoubrankovým rozdílem 4:2 v náš prospěch.

V druhém poločase se naše výstavba hry moc nezlepšila a zbytečné ztráty se opakovaly, ale soupeř je nedokázal potrestat. Naopak my jsme byli oproti jiným zápasům velmi produktivní a v druhém dějstvím jsme si pojistili vedení a dokráčeli tak k pohodovému vítězství 8:2. Výsledek je skvělý a s diváky, kteří nás celou sezónu podporují jsme se rozloučili důstojně, ale i tak máme co zlepšovat. Především musíme zapracovat na výstavbě naší hry, lehkost a kvalita, která je určitě na naší straně se nám postupem času v jarní části vytrácela. I tak se držíme na špici a jsme aktuálně na třetím místě.

STŘELCI: 1. Hlavička Jakub, 20. Hlavička Jakub, 43. Šimůnek Matěj, 45. Šimůnek Matěj (penalta), 48. Vaněk Richard, 51. Prager Karel, 75. Zalábák David, 86. Prager Václav - 6. Horák Jakub, 39. Jíra Miroslav (penalta)

Již tuto středu 12.6.2024 od 18:00 změříme síly ve finále okresního poháru s týmem SK Jivina. SK Jivina patří aktuálně 2. místo v okresní soutěži, čeká nás tedy jeden z nejsilnějších protivníků. Do utkání jdeme v roli obhájce trofeje, mírným favoritem je určitě tým hostů, který v loňské sezóně postoupil do okresu a jeho fotbalový projev byl velmi pohledný, čemuž odpovídají i výsledky z letošní sezóny.

V sobotu 15.6.2024 do 13:30 vyrazíme k poslednímu zápasu na půdu TJ Sokol Struhy. Jizera do toho!